FASHION

Qershia, fruti i lëkurës së bukur

TIRANE-Qershor është muaji i qershisë. Ky frut piqet në stinën e nxehtë dhe rezervon energjinë “Yang”. Në librat e mjekësisë kineze janë shënuar gjerësisht vlerat magjike mjekësore të qershisë, veçanërisht për...

Miss Botërori 2014 është Daniela Ocoro Meja

Kolumbiania 25 vjeçare është kurorëzuar ne Rust te Gjermanisë ne prag te eventit me te madh sportiv te vitit. Miss Botërori 2014, ne vigjilje te eventit është mbajtur ne qytetin gjerman te Rust-it, dhe ka një fituese pikërisht prej...

Kinë, krijohet fustani që mban meshkujt larg

KINË-Çdo ditë përballemi me njerëz që shtyhen dhe afrohen pranë nesh duke cenuar hapësirën tonë personale. Artistja amerikane Kathleen McDermott, ka realizuar një fustan për të ruajtur këtë hapësirë. Fustani është emëruar...

Jonida Maliqi reklamon biznesin e saj

Këngëtarja Jonida Maliqi poston foto në rrjetin e saj “Instagram”. Këngëtarja, tashmë e ka bërë publike dashurinë e saj për modën dhe e shfaq veten herë pas here shik.Foton e ka realizuar në dyqanin e saj të këpucëve dhe shfaqet...

Adriana Lima mahnit në tapetin e kuq

“Jemi shumë të lumtur që jemi prindër të dy vajzave të mrekullueshme dhe do të vazhdojmë rolin e prindërve edhe pse të ndarë”- deklaruan ata. Vuajtje? Trishtim? Këto ishin ajo që pritej të shihej në fytyrën e modeles Adriana Lima...

Të dobësohemi pa dietë

Çdo aktivitet i korrespondon një harxhim energjie. E dinit qe te bëni dashuri, te ndërroni fëmijët, te pastroni dyshemenë, te hekurosni, te bëni pazar etj janë te gjitha aktivitete qe ju ndihmojnë te mbani linjën? Çdo aktivitet i...