Kokteijl me boronicë, pija çudibërëse për të humbur peshë

87393

TIRANE – Si të përgatisni koktejin çudibërës që ju bën të humbisni peshë pa mundim e sakrifica. 

Përbërësit: 
– 1 filxhan lëng boronice 100% 
– 7 gota ujë 
– ½ lugë kafe me kanellë 
– ¼ lugë kafe më xinxërfill 
– ¾ filxhan me lëng të shtrydhur portokalli (3 portokalle përafërsisht) 
– ¼ filxhan me lëng limoni të shtrydhur (1-2 limona përafërsisht) 

Përgatitja: 
Vendosni ujin të ziejë në një enë. Pasi të ketë vluar shtoni lëngun e boronicës. Me kalimin e kohës lëngu do të reduktohet. Më pas hidhni kanellën dhe xinxërfillin dhe lërini të ziejnë për 20 minuta. Lëreni më pas të ftohet dhe bashkojeni me lëngun e portokallit dhe lëngun e limonit. 
Sipas dëshirës mund t’i shtoni akull dhe një fetë limoni në fund dhe shijojeni këtë pije. 

Related News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *